Будівництво власного житла як реабілітація для військових

Дата: 07 Серпня 2015 Автор: Микола Мирний
A+ A- Підписатися

Громадські організації просять президента Петра Порошенка підтримати проект соціалізації та реабілітації учасників АТО.

Представниця Всеукраїнської народної координаційної ради Майдану Оксана Андрієнко каже, що цьогоріч в державному бюджеті заплановані витрати на понад 3,5 мільярди гривень на будівництво, придбання житла, професійну соціальну адаптацію та реабілітацію військових. Та ці кошти використовуються неефективно через нечітко прописані механізмі їх цільового використання, відсутність методики звітування та соціалізації.

“Ці проблеми із року в рік будуть повторюватись, і люди не будуть отримувати належної реабілітації та соціалізації”, – каже Оксана Андрієнко.

Громадські активісти пропонують, аби держава використала інноваційну методику психологічної реабілітації “Крокуючи до миру”.

Військові, які повертаються із зони АТО, добровільно під наглядом 20 професійних психологів-інструкторів будуть будувати своє житло, котеджне містечко, робочі місця та інфраструктуру не лише собі, а й сільській громаді.

Технологія будівництва дозволяє використовувати некваліфіковану робочу силу, кажуть автори програми. Заразом учасники програми отримають сертифікати, які будуть підтверджувати їхню нову будівельну кваліфікацію.

“Це житло і робоче місце будуть побудовані руками реабілітованих. Психологи в своє управління візьмуть 10 – 20 людей і фактично цілодобово разом з реабілітованими пройдуть процес створення і житла, і робочих місць від початку до кінця протягом 7 – 12 місяців”, – каже  автор програми, президент ГО “Вільна Генерація” Олексій Сатов.

Те, що всі військовослужбовці будуть працювати разом під час будівництва – дуже позитивно, тому що вони будуть краще психологічно адаптовуватись до мирного життя, каже колишній боєць батальйону “Артемівськ” Віталій Овчаренко.

“Всі ми знаємо, що після війни важко адаптовуватись до інших людей, які не пов’язані з війною. Власне кажучи, саме тому виникає багато непорозумінь. Їхнє завдання буде – переходити від військового до більш цивільного життя, від війни до будівництва”, – каже представник Інформаційного центру “Майдан. Моніторинг” Віталій Овчаренко.

Овчаренко відзначає: якщо ініціатива буде впроваджена, то військовослужбовці із Донецької та Луганської областей, а особливо з окупованих територій, нарешті отримають житло.

“Адже, наприклад, львів’янам, черкащанам, дніпропетровцям, харків’янам є куди повертатись в більшості випадків. А от донеччанам та луганчанам, які воюють за Україну, – зась. І ми бачимо, що найближчим часом їм і не буде куди повертатись. Для того, щоб їхнє життя не було такою безкінечною зміною – з бази до казарми, на блокпост, з бази до казарми, на блокпост  – треба реалізовувати такі ініціативи”, – каже Віталій Овчаренко.

Олексій Сатов каже, що будівництво житла і робочого місця обійдуться державі усього в 6 000 гривень за один квадратний метр в пілотному проекті і в 4 000 гривень в подальших проектах. Він переконує, що енергозаощаджувальна будівельна технологія повністю безпечна при будівництві та використанні.

Громадські організації звернулись до президента України Петра Порошенка з тим, щоб він підтримав проект, оскільки державні органи протидіють цьому проекту.

“На словах усі нас підтримують, але на ділі існує бюрократичний апарат, який не готовий взяти на себе відповідальність за впровадження в життя реформ, втілення в життя цього важливого для держави проекту”, – каже Олексій Сатов.

“Пане президенте, ви вручали мені нагороду. Я бачив у ваших очах небайдужість до учасників АТО, тому прошу вас підтримати та надати можливість волонтерській ініціативі повернути усіх учасників АТО до мирного життя, отримати гідну роботу та власне житло, що забезпечить зайнятість, а не купу вільного часу, у якому і народжуються різні непотрібні думки”, – зачитує звернення наймолодшого героя України Володимира Гринюка представниця “Спілки учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій” Тетяна Скрипаченко.

У випадку, якщо держава підтримає волонтерську ініціативу, планується побудувати заміське селище із 150 домогосподарств. Планується будувати помешкання у 50, 60, 70, 80 квадратних метрів.

Волонтерську ініціативу “Крокуючи до миру” підтримують такі громадські організації, як “Вільна генерація”, “Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій”, благодійний фонд “Допомога ветеранам АТО”, ГО “Центр міжнародної безпеки”, ГО “Всеукраїнська народна координаційна рада Майдану”, ГО “Барикада”, Київський міський автомотоколуб, “Майдан. Моніторинг” та багато інших. 

Як відомо, за даними психіатричної служби Міністерства оборони України, за період проведення АТО до квітня 2015 року у зв’язку з наявністю порушень психічної діяльності було проліковано 5 500 військовослужбовців, 35% було комісовано через психічні розлади. Близько 800 бійців АТО має посттравматичний стресовий розлад.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: