Правозахисники закликали владу Азербайджану звільнити політв’язнів

Дата: 12 Червня 2015
A+ A- Підписатися

У день відкриття Європейських ігор в Баку шестеро активістів правозахисних організацій під посольством Азербайджану вимагали звільнення політв’язнів та припинення утисків громадянського суспільства у цій країні.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, вишикувавшись під посольством у Києві, активісти тримали в руках плакати із фотографіями азербайджанських правозахисників та опозиційних політичних діячів, яких влада ув’язнила або які зазнають переслідування. 

Влада в Азербайджані саджає за ґрати лідерів громадської думки та правозахисників за цілою низкою звинувачень: шпигунство, зберігання і продаж наркотиків, підбурювання до насильства та організації масових заворушень, розтрата коштів, перевищення повноважень, підробка документів, контрабанда зброї, незаконне ведення бізнесу, хуліганство та інше. 

Юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова вважає знущанням проведення ігор в країні, в якій згорнено права і свободи людей. Вона називає це знущанням над правом, над людьми і над цивілізованим світом. 

“Ми звертаємо увагу на те, що, не дивлячись на публічні заяви влади Азербайджану, вона продовжує переслідувати правозахисників, активістів та адвокатів в цій країні”, – каже юристка. 

Директор стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало вважає: якщо люди сидять у в’язниці, то це говорить про недостатню підтримку світової спільноти, і закликає усіх правозахисників долучитись до кампанії звільнення політв’язнів. 

“Ситуація, яка виникла з правозахисниками – це переслідування за політичними мотивами. Влада в Азербайджані практично зачищає медійний, політичний та опозиційний простір, аби не було інших точок зору, аби ніхто не висловлював свою критику, щоб не було опозиційних думок. Ці люди, які постраждали, в тому числі Інтігам Алієв (адвокат, який звинувачується в ухилянні від сплати податків, незаконному володінні майном та перевищенні повноважень – ред.), постраждали виключно за права людини, за те, що вони хотіли, аби в їхній країні була демократія, щоб люди гідно жили. Ці люди – високоморальні та порядні. Їх потрібно залучати до державного будівництва, а не знищувати політичними методами”, – розповідає Михайло Тарахкало. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: