Кабмін підняв зарплати фахівцям безоплатної правової допомоги

Дата: 11 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Кабінету Міністрів України прийняв постанову, яка дозволить забезпечити належний рівень оплати праці фахівців центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та привести цю оплату у відповідність до поточних соціально-економічних умов.

Як повідомили у прес-службі БПД, загадана постанова під назвою “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012 р. № 552” була прийнята на засіданні уряду 9 серпня.

Як зазначили у прес-службі, підготовка та прийняття такої постанови зумовлені недостатнім рівнем оплати праці висококваліфікованого персоналу системи БПД на фоні значного збільшення кількості клієнтів, які потребують безоплатної правової допомоги, а отже – збільшення навантаження на фахівців системи.

“Умови оплати праці працівників системи надання БПД не переглядалися з моменту її створення – з 2012 року. Постанову прийнято згідно з Планом пріоритетних дій уряду на 2017 рік, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 № 275”, – йдеться в повідомленні.

Відповідно до прийнятої постанови у штатної працівникам Координаційного центру та його територіальних відділень, зокрема, буде:

  • підвищено розміри посадових окладів працівників системи надання БПД з урахуванням розмірів посадових окладів працівників державних органів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15, та відповідних міжпосадових співвідношень між такими розмірами окладів;
  • розмежовано на рівні схеми посадових окладів відповідні групи посад у залежності від юрисдикції установ: вся територія України; територія Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя; територія одного або кількох районів, міст обласного значення.

Крім того, як повідомили в прес-службі, на засіданні 9 серпня уряд прийняв постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, що спрощує процедуру відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД).

Згадана постанова, зокрема, передбачає:

  •  проходження адвокатами дистанційного курсу, що буде розроблений фахівцями Координаційного центру з урахуванням 5-ти річної практики взаємодії із адвокатами у процесі надання БВПД, та оцінка за результатами якого буде формуватися автоматично;
  •  можливість онлайн реєстрації адвокатів, які виявили бажання взяти участь у відборі адвокатів, що залучаються для надання БВПД;
  •  можливість надсилання адвокатом в електронному вигляді сканованих копій документів, перелік яких визначено Порядком і умовами проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД;
  • скорочення з трьох до двох етапів проведення конкурсу.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: