Активісти вимагають від Кличка зробити Київ “дружнім та безбар’єрним”

Дата: 16 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

На сайті електронних петицій меру Києва Віталію Кличку триває збір підписів із вимогою зробити Київ “дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян”.

Петиція, автором якої є організація “Підмога.info”, вже зібрала понад 800 підписів.

“Якщо ми хочемо перетворити Київ на європейську столицю, то маємо думати не лише про себе! Київ має бути зручним та комфортним для пересування для всіх без винятку, включаючи людей з обмеженнями в пересуванні. І мова йде не лише про людей з інвалідністю, яких в столиці проживає більше 150 тисяч. Ми говоримо про людей на інвалідних візках, похилого віку, тих, хто має тимчасові проблеми зі здоров’ям та про батьків з дітьми на візках”, – пояснюють ініціатори звернення.

Автивісти заявляють, що у столиці не дотримані норми обладнання місць громадського користування для маломобільних людей.

Вони також наголошують, що такий стан речей порушує Конституцію, Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, а також Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю та місцеві норми.

Активісти вимагають:

  • провести реконструкцію та обладнати відповідно до норм місця загального користування та забезпечити наявність пандусів та з’їздів;
  • запровадити жорсткі норми, щодо нових об’єктів (житлові будинки, супермаркети, навчальні заклади, вокзали, доступ до них та інше) та встановити контроль за їх дотриманням;
  • залучити до розробки нових архітектурних споруд громадськість та архітекторів, які зможуть враховувати дотримання нормам безбар’єрності.

Нагадаємо, у жовтні експерти дійшли висновку, що критерієм для бізнесу стає професіоналізм кандидата, а на його інвалідність.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: