Декілька мільйонів українців досі не можуть брати участь у парламентських та місцевих виборах – активісти

Дата: 27 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Центральна виборча комісія в межах своїх повноважень досі не вирішила питання участі у волевиявленні на парламентських та місцевих виборах для кількох мільйонів українців.

Про це під час круглого столу “#КоженГолосВпливає: бар’єри на шляху до виборчих скриньок” повідомили правозахисники, повідомляють на сайті Громадського холдингу “Група впливу”. 

Активісти, які опікуються питанням виборчих прав українців, відзначили зусилля ЦВК у спрощені окремих процедур участі в голосуванні для виборців з тимчасово окупованих територій на президентських виборах, проте нагадали й про проблеми. Досі в Україні працює недосконале законодавство в частині визначення виборчої адреси, існує необхідність надавати документи, що обґрунтовують зміну місця голосування, обмежена можливість для подання заяви про зміну місця голосування для людей з інвалідністю, необхідність подавати таку заяву тільки за місцем перебування в день виборів або за зареєстрованим місцем проживання, а також відсутність можливості подати її одночасно на повторне голосування (у разі призначення другого туру виборів). Ще одним аспектом проблеми є прив’язка виборчої адреси до зареєстрованого місця проживання. 

“Сьогодні вкрай важливим є реформування системи реєстрації місця проживання, перетворення її на зручну та прозору систему”, – наголосила адвокаційна менеджерка Центру прав людини “Зміна” Альона Луньова та нагадала, що, за даними загальнонаціонального дослідження “Громадяни України, що живуть не за місцем реєстрації: їхня кількість та проблеми”, в Україні щонайменше 12% дорослого населення проживають не за місцем реєстрації, що приблизно становить 3,3 млн громадян України.

Водночас міжнародні партнери неодноразово наголошували, що Україна має дотримуватися права людей вільно обирати владу. 

“Українська влада має поважати взяті на себе міжнародні зобов’язання та забезпечити реалізацію виборчих прав ВПО та інших мобільних всередині країни громадян не тільки на папері, але й створювати умови для цієї практики. Міжнародна фундація виборчих систем закликає українських законодавців усунути юридичні та практичні бар’єри для участі у виборах ВПО та інших мобільних всередині країни громадян і невідкладно розглянути та ухвалити законопроект №6240”, – наголосив старший міжнародний радник Міжнародної фундації виборчих систем Гарольд Джепсен. 

Як відомо, 27 березня виповнюється два роки з моменту реєстрації у Верховній Раді законопроекту №6240, який пропонує усунути юридичні та практичні бар’єри на виборах для внутрішньо переміщених людей та мобільних громадян. Українські та міжнародні правозахисні організації закликають народних депутатів ухвалити цей документ.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: