Державне агентство з відновлення Донбасу не працює – експерти

Дата: 11 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Державне агентство з відновлення Донбасу не працює, немає можливості перевозити медикаменти через лінію розмежування, не розроблено програму забезпечення переселенців житлом.

Про це заявляє громадська ініціатива “Відновлення Донбасу”, яка провела аналіз фактичного результату роботи органів влади щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам та жителям Донбасу.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, головною проблемою експерти називають відсутність програм з адаптації ВПО. Законом “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, який набрав чинності 22 листопада 2014 року, передбачено створення такої програми протягом трьох місяців з моменту прийняття закону, але програму досі не розроблено. Керівник громадської ініціативи “Відновлення Донбасу” Олена Петряєва зазначає, що це призводить до хаотичного розселення та хаотичних спроб працевлаштування.

Також експерти наголошують, що досі немає механізму виплати заборгованості із зарплатні, стипендій і пенсій на непідконтрольних територіях. Немає можливості перевозити медикаменти через лінію розмежування, не розроблено програму забезпечення житлом тих, хто втратив його під час військового конфлікту. Також існують проблеми з реєстрацією народження, смерті або регулюванням питань спадщини.

Експерти звертають увагу і на роботу Державного агентства з відновлення Донбасу. Його було створено у вересні 2014 року для вирішення проблем відновлення об’єктів інфраструктури Донбасу та координації дій державних органів, які працюють з переселенцями. За словами Марини Татаринцевої, начальника юридичного відділу громадської ініціативи “Відновлення Донбасу”, фактично цей орган не працює.

За 50 днів роботи керівник агентства жодного разу не навідався до Донецької або Луганської області. Кадровий склад органу неукомплектовано. У агентства немає власного сайту, з ним неможливо зв’язатися. Координація дій державних органів також відсутня“, – наголосила Марина Татаринцева.

Діючим законом про вибори не передбачено механізм зміни місця голосування. Тому майже 1 мільйон офіційно зареєстрованих ВПО, які є частиною громади і платять податки до місцевого бюджету, не будуть голосувати на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року.

Ці люди несправедливо позбавлені свого права на представництво в органах місцевої влади“, – каже Руслан Бортник, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики.  

Досі не визначено, де саме будуть проводитися вибори на підконтрольних Україні територіях. Щодо виборів на окупованих територіях, це питання має вирішуватися у форматі Мінських домовленостей, вважає Руслан Бортник.

Варто зазначити, що громадська ініціатива “Відновлення Донбасу” заснована Олександром Кліменко, екс-міністром доходів і зборів, що працював за часів Януковича.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: