Іспанські ультраправі хочуть скасувати закон про домашнє насильство

Дата: 04 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Іспанська ультраправа партія Vox заявила, що припинить підтримувати коаліційний уряд Народної партії і партії “Громадяни” в Андалусії, якщо вони не погодяться скасувати законодавство про домашнє насильство.

Про це пише “Українська правда” з посиланням на EUobserver.

У Vox вважають, що цей закон провели “радикальні феміністські асоціації”. Представник партії зазначив, що Vox також хоче скоротити гранти для організацій, які підтримують жертв домашнього насильства. “Громадяни” заявили, що продовжуватимуть боротьбу з ґендерним насиллям.

Vox на місцевих виборах у грудні отримала 12 місць у регіональному парламенті Андалусії – вперше з часу падіння режиму генерала Франсіско Франко 43 роки тому.

Нагадаємо, в Україні за одинадцять місяців 2018 року до поліції надійшло 107,2 тисячі заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством. За даними дослідження, понад вісім мільйонів українців мають серед знайомих жертв домашнього насильства.

У січні цього року почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини.

Окремо в законі йдеться про те, що злочин щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини. Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Більшість його норм набудуть чинності через рік після публікації – 11 січня 2019 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: