Експертка пояснила, як проголосувати на виборах не за місцем реєстрації

Дата: 17 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Вимушеним переселенцям або іншим громадянам, які проживають не за місцем реєстрації, потрібно визначити, де вони перебуватимуть у день виборів, і звернутися до відділу ведення реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування, де визначать дільницю, на якій людину занесуть до списку виборців.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла виконавча директорка Громадського холдингу “Група впливу” Тетяна Дурнєва.

 

“Це можна робити вже зараз, поки немає черг. Така можливість є не до дня виборів, а до 25 березня. Сама процедура займає буквально 10 хвилин. Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, то потрібно прийти з паспортом, написати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Працівники органів ведення реєстру виборців допомагають визначити дільницю, на якій людина буде голосувати. Також потрібно отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування”, – зазначила експертка.

Тетяна Дурнєва наголошує, що довідка переселенця не є обов’язковим документом. “Якщо вона у вас є, можете її надати. Виборці, чия виборча адреса на тимчасово окупованій території, не повинні надавати жодних інших документів, які обґрунтовують необхідність зміни місця голосування”, – каже вона.

Інші мобільні категорії громадян мають подати якийсь документ, який обґрунтував би зміну місця голосування, але перелік цих документів не є вичерпним. Це може бути і квиток, і довідка з місця навчання, місця роботи, лікувального закладу, пояснює Дурнєва.

Адреси відділів реєстру можна знайти на сайті Державного реєстру виборців. Зазвичай вони розміщуються в тих же будівлях, де і виконкоми. Внутрішньо переміщені особи можуть зателефонувати на гарячі лінії “Групи впливу” або “Донбас SOS”.

Відмовити у зміні місця голосування можуть у таких випадках: якщо заяву подали до початку виборчого процесу (зараз він уже триває) або пізніше 25 березня; якщо людина не досягла 18-річного віку або визнана недієздатною; якщо людина відсутня в реєстрі виборців.

За словами Дурнєвої, останнє може статися, якщо людина не має прописки (наприклад, досягла 18 років на непідконтрольній території; це також можуть бути люди, які виписалися з однієї квартири й не прописалися в іншій). Перевірити, чи є особа в реєстрі, можна на сайті реєстру виборців в особистому кабінеті (відповідь надійде за дві доби). Також ця інформація доступна у відділі ведення реєстру виборців, куди можна зайти з паспортом.

Нагадаємо, раніше Харківська міська рада виступила за надання права вимушеним переселенцям голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: