Комітет Ради з прав людини підтримав петицію з легалізації медичного канабісу (ДОПОВНЕНО)

Дата: 21 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини підтримав електронну петицію “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян”, яка зібрала необхідні 25 000 підписів для розгляду звернення парламентом. 

Про це повідомляє Громадське.

Петицію, як повідомляють журналісти, підтримали всі присутні члени комітету. Вони вирішили створити робочу групу, до якої залучать представників інших профільних комітетів, що підготує проект закону про врегулювання медичного застосування канабісу.

Члени комітету звернуться до Кабміну з проханням розглянули можливість внесення змін до переліку наркотичних засобів, відповідно до якого використання канабісу в Україні заборонено в медичних і дослідницьких цілях. Марихуану пропонують дозволити використовувати для лікування, водночас вона залишиться наркотичним засобом.

На засіданні комітету виступала голова об’єднання “Афіна. Жінки проти раку” Ніна Резніченко, яка зазначила, що канабіс може полегшити біль для онкохворих пацієнтів.

“У нашій спільноті за останні два роки померли більш ніж 55 жінок. З них щонайменше вісім жінок вживали нелегально препарати з медичного канабісу і виживали таким чином. Їх штовхнули в руки незаконного бізнесу”, — підкреслила вона.

У свою чергу народний депутат Георгій Логвинський вказав, що комітет “готовий захищати непопулярні речі”:

“Головна мета, чому ми, члени комітету, готові підтримати цю петицію, – захищати непопулярні речі, це тому, що це порушення права людини нормально жити”.

Згодом журналісти Громадського повідомили, що на засіданні комітету не було кворуму. Петицію, за словами Георгія Логвинського, підтримали троє присутніх депутатів, проте вони не голосували.

“Ми підтримали, але не голосували”, – зазначив Логвинський.

Він додав, що на засідання не прийшли члени комітету, які, за його словами, підтримують петицію, та вказав, що не сумнівається у схвальному голосуванні за неї, коли буде кворум. Петицію мають повторно розглянути цього або наступного тижня.

Центр прав людини “Зміна” неодноразово розповідав про те, чому в Україні слід легалізувати канабіс у медичних цілях. Наш кореспондент спеціально сходив на “Конопляний марш” та поспілкувався з його учасниками, серед яких є військові, школярі та люди з інвалідністю. Минулого року низка країн у світі легалізувала марихуану: у Британії, наприклад, цьому процесу допоміг 12-річний хлопець на ім’я Біллі, а в Канаді чиновники в такий спосіб вирішили впоратися з чорним ринком наркотиків, адже, згідно зі статистикою, жителі країни щорічно витрачають на купівлю марихуани мільярди доларів. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: