Кожного другого полоненого на Донбасі катували

Дата: 28 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

За офіційними даними, через полон пройшли 1333 цивільні особи, 27 журналістів, 38 волонтерів. Досі в застінках знаходиться 131 людина, серед них цивільні.

Волонтерські ініціативи, які контактують із рідними полонених, стверджують, що реальні цифри значно більші.

“Євромайдан SOS” та інші члени Коаліції “За мир та справедливість на Донбасі” провели опитування півтори сотні звільнених з полону людей. Було встановлено 79 таких місць, де утримуються люди. Це адміністративні будівлі, військомати, офісні приміщення, приватні помешкання, готелі та гуртожитки, заклади громадського харчування, промислові підприємства, заводи та фабрики, підвали, гаражі, каналізаційні колодязі, клітки, собачі вольєри.

Кожні друга опитана цивільна людина була підданна катуванню та жорстокому поводженню. 12% із цієї кількості – жінки. Для 71% людей заподіяння фізичного та морального болю супроводжувало їх протягом всього періоду утримання. Близько 46% людей, які уникли катування, стали безпосередніми свідками того, як катують інших. Близько 16% опитуваних осіб розказують про позасудові розстріли та забиття до смерті під час катування.

“Свідчення утримуваних людей дають багато доказів, що Росія здійснює ефективний контроль над незаконними збройними формуваннями. Невипадково у 44% керівну роль у проведенні допитів та організації охорони “підвалів” виконували кадрові військові та “добровольці” Російської Федерації“, – говориться у дослідженні.

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International у своєму звіті зазначала, що як бойовики, так і українські військові піддавали тортурам людей, що потрапили у полон, а також використовували їх як “валюту” для обміну полоненими.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: