Кримчан агітують служити в російській армії за контрактом

Дата: 12 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Росії військовий комісар Білогірського району Юрій Камишенко агітує служити в російській армії за контрактом. Оголошення про набір до армії регулярно з’являються в місцевих ЗМІ.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Ті, хто вибрав службу за контрактом, отримують можливість служити не тільки в Криму, але і на території сусідньої Росії. Щомісячні виплати за першим контрактом (2 розряд) складають 19500 рублів (7,8 тисячі гривень), за першим (5 розряд) – 25 тисяч рублів (понад 10 тисяч гривень), по другому – 32 тисяч рублів (приблизно 13 тисяч гривень).

Постійний представник президента України в АРК Борис Бабін розповів, що активна агітація служби в російській армії за контрактом у Криму пов’язана з “реальною проблематикою комплектації власних збройних сил в умовах нового витка “холодної війни”.

“Велика кількість кримчан у рядах збройних сил Росії – це знаряддя російської пропаганди про “добровільність” спроби анексії Криму”, – прокоментував Бабін.

Київ вимагає від Росії припинити призов до збройних сил жителів окупованого Криму. Прокуратура АРК просить кримчан звертатися телефоном або електронною поштою в разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.

Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні повідомляла, що 2017 року на військову службу до збройних сил Росії призвали не менш ніж 4800 жителів Криму. Організація зазначає, що за ухилення від служби кримчанам виносять судові вироки.

За даними Кримської правозахисної групи, за три роки до російської армії призвали близько 10 тисяч кримчан, половину з них – у 2017 році. Як зазначають правозахисники, зобов’язання кримчан служити в армії є наслідком нав’язаного громадянства, яке порушує ст. 8 Європейської конвенції.

Нова резолюція про стан дотримання прав людини в Криму, яку ухвалила Генасамблея ООН у грудні минулого року, серед іншого вказує не лише на незаконність самого такого призову до армії, але й на незаконність пропаганди добровільного зголошення на службу в армії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: