Кримчан вперше відправлять служити до російських ракетних військ

Дата: 11 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Жителів окупованого Криму вперше відправлять служити до ракетних військ стратегічного призначення Росії.

Про це заявили в Міністерстві оборони Росії.

Зазначається, що під час весняного призову 2018 року для комплектування з’єднань і військових частин ракетних військ стратегічного призначення буде спрямовано понад вісім тисяч новобранців. “Під час нинішньої призовної кампанії близько 2,5 тисяч призовників будуть направлені до навчальних центрів, які здійснюють підготовку молодших військових спеціалістів для РВСН”, – йдеться в повідомленні.

За даними російського Міноборони, 200 чоловік планується набрати з системи початкової професійної освіти на такі спеціальності, як екскаваторники, медики та кухарі.

Як повідомлялося раніше, російська влада окупованого Криму має намір призвати 2300 кримчан до російської армії 2018 року.

Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні повідомляла, що 2017 року на військову службу до збройних сил Росії призвали не менш ніж 4800 жителів Криму. Організація зазначає, що за ухилення від служби кримчанам виносять судові вироки.

За даними Кримської правозахисної групи, за три роки до російської армії призвали близько 10 тисяч кримчан, половину з них – у 2017 році. Як зазначають правозахисники, зобов’язання кримчан служити в армії є наслідком нав’язаного громадянства, яке порушує ст. 8 Європейської конвенції.

Нова резолюція про стан дотримання прав людини в Криму, яку ухвалила Генасамблея ООН у грудні, серед іншого вказує не лише на незаконність самого такого призову до армії, але й на незаконність пропаганди добровільного зголошення на службу в армії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: