Кримський татарин, волонтерка опікового центру та вчений-етнограф – лауреати премії “Євромайдан SOS-2017”

Дата: 01 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Лауреатами волонтерської премії “Євромайдан SOS-2017” стали кримський татарин Марлен Асанов, волонтерка опікового центру при Київській міській клінічній лікарні №2 Олена Єгорова та вчений-етнограф Олексій Доля.

Імена переможців оголосила на церемонії нагородження в Українському домі ведуча Марічка Падалко, повідомляє Укрінформ.

“В цьому році волонтерська премія “Євромайдан SOS-2017″, яка вручається за особливий внесок у розвиток волонтерського руху в Україні звичайним людям, які роблять надзвичайні речі, вручається Марлену Асанову, Олені Єгоровій та Олексію Долі”, – сказала Падалко.

Перший лауреат –  Марлен Асанов повернувся на свою батьківщину, в Крим, з Узбекистану, коли йому було 11 років. Він так любив свою культуру, що обрав професію вчителя кримськотатарської мови та літератури. Навчав дітей у школі. А щоб познайомити з культурою кримських татар якомога більше людей, відкрив національний культурно-етнографічний центр в селищі Соколине з програмою “У гостях у кримських татар”. Потім переїхав в Бахчисарай і відкрив ще культурно-етнографічне кафе Караван-сарай “Салачик”.

За словами члена журі, колишнього політв’язня Мирослава Мариновича, Марлен Асанов в окупованому Росією Криму допомагав кримським татарам і понад 100 дітям політв’язнів, підтримував сім’ї, членів яких викрали, вбили чи переслідують російські силовики. Про його дії стало відомо ФСБ, і 11 жовтня 2017 року в дім Марлена Асанова увірвались силовики так званої ФСБ Криму і заарештували його. До цього часу чоловік перебуває у СІЗО, тож нагороду за нього отримали представники руху “Кримська солідарність”, учасником якого є Марлен.

Друга лауреатка премії, постійна волонтерка опікового центру при Київській міській клінічній лікарні №2 Олена Єгорова, допомогла дуже багатьом хворим, причому не лише військовим. З її ініціативи та на зібрані нею кошти у палатах опікового відділення зроблено капітальний ремонт, розповіла Марічка Падалко, яка представляла Олену.

Третього лауреата, вченого-етнографа Олексія Долю, представила член журі Анжеліка Рудницька. Вона зауважила, що Олексій багато разів звертався до відповідальних на державному рівні щодо затвердження програми психологічної реабілітації бійців АТО, але не був почутий. Сам Доля має надію, що його волонтерство заради психологічної та медичної реабілітації бійців все ж стане державним обов’язком і військові після повернення з фронту відчуватимуть підтримку держави.

Як зазначено на сторінці Євромайдан SOS, Олексій також є співорганізатором фестивалю “Червона рута” та автором проекту “Українська традиційна іграшка та лялька”. Олексій каже, що найважче – переконати бійця піти до лікаря. Тому він сам видзвонює їх, бере за руку і водить на обстеження. А за потреби ще й допомагає з ліками. За свідченнями оточуючих, Олексій без зупину шукає тих, хто падає духом, і повертає їх до життя за межами фронту. Він якось відчуває, що людину потрібно рятувати.

Після нагородження лауреатів статуетки ангелів вручили також 70 волонтерам.

Волонтерська премія “Євромайдан SOS-2017” заснована у листопаді 2014 року. Її вручення відбувається щороку у Києві 30 листопада, адже саме цього дня 2014 року була створена ініціатива SOS як реакція на насильницький розгін мирної студентської демонстрації на майдані Незалежності.

Еко-активіст Михайло Берчук

До складу журі премії цього року увійшли Мирослав Маринович, Анжеліка Рудницька, волонтерка Ірина Гук, волонтерка Леся Литвинова, активістка Євромайдану SOS Ірина Ковбаса, музикант Тарас Тополя.

Цього року на премію номінувались 108 волонтерів.

На премію номінували також паралімпійця та еко-активіста Михайла Берчука із селища Власівка, Кіровоградської області. Після смерті матері, яка не змогла побороти рак, чоловік став активно цікавитися причинами збільшення кількості онкохворих у селищі і чому хвороби частіше, ніж деінде, вражають саме дихальні шляхи. 

Волонтер звинувачує у забрудненні повітря підприємств торгових марок “Королівський смак” та “Кухар Рішельє”. На підприємстві запевняють, що атмосферні викиди не перевищують допустимих норм і готові показати підтверджуючі документи у будь-якій інстанції. 

10 жовтня 2016 року та 14 березня цього року невідомі жорстоко побили Михайла Берчука. Він вказує, що Нацполіція неефективно розслідує злочини. 

Раніше Центр інформації про права людини у доповіді “Становище правозахисників на підконтрольних уряду територіях України: три роки після Євромайдану” зафіксував понад 50 випадків перешкоджання діяльності правозахисників та громадських активістів, що трапилися з березня 2014 по березень 2017 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: