Луцькі депутати образили людей з інвалідністю – омбудсмен

Дата: 21 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Депутати Луцької міськради Ігор Поліщук та Тетяна Янчук попросили виселити Центр реабілітації інвалідів дитинства “Джерело життя” з приміщення дитячого садочка.

Як передають журналісти “Волинського агентства розслідувань”, депутати звернулися до начальника управління освіти Олега Гребенюка з проханням пошукати інше місце для “Джерела життя”, щоб, як сказав Поліщук, “діти не страждали від такого сусідства”. Янчук розповіла, що спілкувалась з батьками дітей, і вони “дуже схвильовані поведінкою інвалідів”, які, як вона стверджує, “поводять себе неадекватно”. 

Як сказано в листі Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської до мера міста Миколи Романюка,  такі висловлювання порушують норми статті 2 Конвенції ООН про права людей із інвалідністю та статтю 6 Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україіні”. Омбудсмен нагадує, що за подібні заяви закон передбачає відповідальність. Лутковська просить голову міста провести з депутатами роз’яснювальну роботу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: