Лутковська просить російського омбудсмана дозволити відвідати арештованих українців у Москві

Дата: 16 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить російського омбудсмена Тетяну Москалькову дозволити їй відвідати в Москві арештованих українських прикордонників Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоня.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмана.

Раніше Лутковська провела зустріч із близькими родичами затриманих прикордонників. Під час бесіди вони повідомили, зокрема, про те, що слідчий, у провадженні якого перебуває справа українських прикордонників, відмовляє їм у наданні дозволу на зустріч із ними. Зустріч консульської посадової особи України із затриманими українцями відбулася за присутності співробітника слідчого ізолятора “Лефортово”, який, за їхніми словами, забороняв їм спілкуватися рідною мовою і постійно переривав бесіду.

Мати Ігоря Дзюбака повідомила про погіршення стану здоров’я її сина, у зв’язку з чим він потребує додаткового медичного обстеження та лікування.

Лутковська просить Москалькову посприяти у проведенні кваліфікованого медичного обстеження стану здоров’я Дзюбака й наданні йому необхідної медичної допомоги.

“Пропоную вам спільно здійснити моніторинговий візит у Херсонський слідчий ізолятор із метою моніторингу дотримання прав громадян Росії, військовослужбовців прикордонної служби ФСБ Росії Аскара Кулуба і Володимира Кузнєцова. У свою чергу, просила б вас посприяти в організації моєї зустрічі із затриманими громадянами України Ігорем Дзюбаком і Богданом Марцонем у слідчому ізоляторі “Лефортово”, – йдеться в листі Лутковської до російського омбудсмена.

На початку жовтня 2017 року двоє українських прикордонників Дзюбак і Марцонь зникли безвісти на кордоні з Росією в Сумській області.

Як повідомляли в ДПСУ, два офіцери відділу прикордонної служби “Зноб-Новгородське” Сумського прикордонного загону здійснювали 3 жовтня моніторинг ділянки державного кордону, а близько 20:00 зв’язок із ними перервався. Тоді українські прикордонники з’ясували зранку 4 жовтня, що автомобіль зниклих колег перебуває біля лінії державного кордону.

Згодом у ФСБ Росії повідомили, що двом українським прикордонникам, які раніше зникли за нез’ясованих обставин, висунули обвинувачення. Їх обвинувачують у “незаконному перетині кордону”. Українських прикордонників у Росії арештували на два місяці. У Державній прикордонній службі України заявили, що їх могли захопити силою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: