На акції “Невидимі виборці” переселенці вимагали забезпечити їхне право голосувати на місцевих виборах

Дата: 19 Березня 2018
A+ A- Підписатися

19 березня на акції “Невидимі виборці” переселенці закликали народних депутатів розглянути і прийняти законопроект № 6240, що дасть їм змогу голосувати на місцевих виборах.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, акція пройшла біля входу в комітети Верховної Ради України на вул. Грушевського.

Учасники нагадали, що вони є членами тих громад, куди переїхали, і хочуть обирати собі місцеву владу.

Тетяна Дурнєва. Фото Громадський холдинг “Група впливу”

“Чотири роки переселенці, люди, які були змушені покинути свій дім внаслідок російської агресії, чотири роки ці люди, які обрали Україну, не відчувають себе повноцінними громадянами”, – говорить Тетяна Дурнєва, організатор акції.

За словами учасників акції, в чинній редакції закону про місцеві вибори є положення про те, що приналежність до територіальної громади визначається наявністю реєстрації в паспорті. А більшість переселенців такої реєстрації за своїм новим місцем проживання не має. Водночас, згідно з Конституцією України, усі громадяни України мають рівні виборчі права.

Законопроект № 6240, зокрема, пропонує визначати членство в територіальній громаді за виборчою адресою, а не за місцем реєстрації, що дозволить ВПО, трудовим мігрантам і особам без реєстрації брати участь у місцевих виборах.

За словами учасників акції, розгляд цього закону депутати відкладають уже рік.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: