На Луганщині бойовики вигнали з будинків 13 сімей

Дата: 29 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У місті Золоте Луганської області, частина якого контролюється угрупованням “ЛНР”, бойовики виселили з будинків 13 сімей (17 людей). Це жителі двох вулиць – Набережної та Польової. Відтепер там позиції бойовиків.

Про це повідомляє Громадське радіо з посиланням на голову гуманітарної місії “Проліска” Євгена Капліна, до якого звернулися виселені жителі.

“Дали 10–15 хвилин на збори. Люди спочатку виїхали в глиб окупованої території. Там оформили електронні перепустки. Поступово вони переїжджають на підконтрольну територію. Одній жінці не було де жити на непідконтрольній території. Вона виїздила через Російську Федерацію, щоб потрапити на контрольовану частину Луганщини. Наш автомобіль відвіз її до сестри в Харків – вона її прийняла”, – розповів Каплін.

За його словами, вісім сімей виїхали на підконтрольну Україні територію. Зробити це планують і інші після того, як оформлять електронні перепустки.

Більшості з виселених людей, бойовики не пропонували альтернативного житла. Двом родинам, із якими спілкувався волонтер, бойовики пропонували переїхати в літню кухню на подвір’ї, а самі зайняли будинок. Люди відмовилися, оскільки на території їхніх подвір’їв бойовики встановили зброю, каже Каплін. Господарі впевнені, що тепер їхня домівка, ймовірно, опиниться під вогнем і залишатися там небезпечно.

Євген Каплін зазначив, що сім’ям, які звернулися до “Проліски”, допомогли придбати речі першої необхідності – дещо з їжі, постільну білизну, посуд. Також усім родинам, які звернулися, видадуть невелику суму грошей – чотири тисячі гривень – для оренди житла.

Поки що ці люди не мають постійного житла. Живуть у знайомих, родичів, орендують житло. За словами Євгена Капліна, більшість із цих людей – пенсіонери й не хочуть отримувати довідку переселенця, оскільки тоді у них можуть бути проблеми з виплатами. Вулиці, на яких жили ці люди, не вважаються окупованою територію, тож вони без проблем отримували українську пенсію, зазначає правозахисник.

Також, за словами голови гуманітарної місії “Проліска”, ускладнює отримання довідки переселенця і те, що люди перемістилися в межах одного міста.

Голова військово-цивільної адміністрації Золотого та Катеринівки Костянтин Ільченко підтвердив Громадському радіо інформацію про те, що бойовики виселили жителів вулиць на лінії розмежування і вони виїхали на підконтрольну Україні територію. Втім, за його словами, офіційно до нього як до очільника адміністрації звернулися поки що “чотири чи три родини”.

За його словами, тимчасове житло для цих людей є, але воно потребує серйозного ремонту. Грошей у ВЦА на це немає, і навіть якщо люди погодяться зробити ремонт самі, це важко оформити юридично, тому що це комунальне житло.

Раніше повідомлялося, що бойовики не дають евакуювати тіла двох мешканців Золотого-4, які загинули 18 жовтня внаслідок підриву на вибуховому пристрої.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: