ОБСЄ вимагає гарантій безпеки для спостерігачів

Дата: 08 Червня 2015
A+ A- Підписатися

ОБСЄ готова збільшити кількість спостерігачів на Донбасі за умов надання їм гарантій безпеки.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна“, Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ готова збільшити кількість своїх спостерігачів до тисячі осіб за умови гарантування їм належних умов безпеки, а також неперешкоджання їхній діяльності.

Після відновлення конфлікту кількість осіб нашої місії може бути зараз збільшена до тисячі у разі потреби“, – заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО, що відбувається сьогодні в Києві.

Він наголосив, що у розміщенні їхніх спостерігачів немає сенсу, якщо їм не буде гарантовано доступ до усієї території, та додав, що для повноцінної роботи працівникам Місії мають надати належні гарантії безпеки.

Він зазначив, що зараз команди спостерігачів зазнають обмежень з усіх сторін.

Команди спостерігачів часто зупиняються на тривалий час на блокпостах, зокрема, в Луганській області. Більше того, наші безпілотні літальні апарати регулярно обстрілюють, а також “глушать”, що порушує їх (СММ – ІФ) мандат“, – повідомив заступник голови Місії.

За його словами, підписанти Мінських угод досі не передали СММ списки важкого озброєння, що підлягає відведенню від лінії зіткнення, та інформацію щодо їх відведення і місця зберігання. Однак це не перешкоджає спостереженню за відведенням озброєння.

Нагадаємо, у березні спікер місії ОБСЄ Майкл Боцюрків зазначав, що місія не підтверджує повноцінне відведення важкого озброєння в зоні АТО та заявляє про обстріли мирних мешканців в районі Донецького аеропорту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: