Патрульна поліція забрала машину правозахисника через південно-осетинські номери

Дата: 23 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Машину правозахисника Віссаріона Асєєва вилучили через південно-осетинські номери. Йому відмовилися повернути автомобіль навіть за умови вилучення номерних знаків.

Як написала на своїй сторінці в Facebook керівник Центру громадянської просвіти “Альменда” Ольга Скрипник, 21 вересня машину її чоловіка вилучили співробітники патрульної поліції.

Віссаріон Асєєв, мій чоловік, правозахисник, рік тому легально в’їхав до України через український пункт в Харківській області на своєму автомобілі з південно-осетинськими номерами, має дозвіл на проживання в Україні, прикордонники його пропустили без будь-яких проблем. Його машина сьогодні стояла у дворі, але він ввічливий водій, і на склі автомобіля завжди є його номер, якщо раптом його машина комусь заважає або ще щось. Сьогодні йому подзвонили нові поліцейські і попросили вийти у двір. Він, як законослухняний, вийшов – йому повідомили, що його машину вилучають, оскільки номери у нього Південної Осетії“, – розповіла Ольга Скрипник.

Протокол складав лейтенант патрульної служби Бадрі Гогохія. Розгляд адміністративної справи було призначено на 22 вересня. Ольга Скрипник і Віссаріон Асєєв з’явилися зі свідками та адвокатом. Керівництво намагалося викликати лейтенанта Бадрі Гогохія для розгляду справи, проте він відмовився, пише Ольга Скрипник.

У цей час його напарницею без присутності потерпілих було складено постанову, підписану від Гогохія.

Віссаріона позбавили права на ефективний засіб правового захисту – справа була розглянута без нього, його позбавили можливості ознайомитися з матеріалами, заявити клопотання, дати можливість опитати свідків“, – повідомила Ольга Скрипник.

Поліцейські обіцяли, що з актом вилучення та документами на машину її можна буде забрати зі штрафмайданчика, щоб поставити на стоянці і не водити. При цьому Віссаріон Асєєв був згоден віддати номери. Але згодом машину відмовилися видати – акт був складений таким чином, що цього не можна було зробити.

За словами Ольги Скрипник, коли вони з цього приводу звернулися до заступника начальника управління патрульної служби Дмитра Євдокимова, він не став пояснювати, згідно з якими нормами вилучено автомобіль. 

Ольга Скрипник пов’язує те, що трапилося, з недавньою заявою прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе, який говорив про автомобіль з південно-осетинськими номерами і закликав викликати патруль тих, хто побачить цей автомобіль на вулицях Києва. Також вона вважає, що в ситуації з вилученням автомобіля її чоловіка може йти мова про етнічну дискримінацію.

Коли Віссаріон зрозумів, що співробітник поліції, який намагається незаконно вилучити його авто, грузин, Віссаріон, як людина з досвідом роботи в конфліктних регіонах, запропонував Гогохія викликати іншого співробітника, щоб виключити ризик упередженості та етнічної дискримінації. Але Гогохія відмовився“, – розповідає Ольга Скрипник.

Бадрі Гогохія повідомив Центру інформації про права людини, що всі коментарі по цій ситуації дає заступник чи начальник управління або департаменту патрульної служби. За словами лейтентанта, на даний час на його адресу не висували ніяких офіційних претензій.

На даний момент я не бачив ніяких претензій, повістки до суду не бачив, тому в юридичному плані до мене претензій немає“, – сказав він.

Олександра Делеменчук, правозахисниця, яка читала курс з прав людини новим патрульним, зазначила, що Бадрі Гогохія є її випускником, а з Дмитром Євдокимовим вона вчилася в одній школі, і в їхній кваліфікації та людських якостях вона не сумнівається.

Навіть якщо була конкретна помилка конкретних людей і навіть порушення з їхнього боку, то чи ставить це під сумнів всю реформу?“, – запитала вона.

Богдан Крикливенко, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, пообіцяв у коментарі під постом Ольги Скрипник звернутися з цього приводу до першого заступника міністра МВС Еки Згуладзе, і висловив сподівання, що в цій історії йдеться про “прикре непорозуміння і людський фактор“.

Фото: Facebook Ольги Скрипник

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: