Понад 265 тисяч українців змінили своє місце голосування на виборах президента

Дата: 26 Березня 2019
A+ A- Підписатися

За час дії процедури тимчасової зміни місця голосування на президентських виборах нею скористалося 265 476 українців. 

Про це повідомляє Державний реєстр виборців. 

Водночас за останні чотири дні до крайнього терміну цю процедуру пройшли 110 тисяч людей. Всього, за даними реєстру, в Україні налічується 35 мільйонів виборців, що менше на мільйон у порівнянні з 2010 роком. Цього року правозахисники активно агітували за те, щоб люди змінювали місце голосування в межах кампанії “Кожен голос впливає”. Так, треба було прийти з паспортом та заявою про таку зміну до органу ведення реєстру виборців, а після отримати відповідне посвідчення. Допомагали розібратися з процедурою активісти “Групи впливу” та інших організацій. 

За словами керівниці проектів Центру прав людини “Зміна” Людмили Янкіної, найактивніше люди змінювали місце голосування в Донецькій області. 

“Там 19 472 виборців змінили місце голосування в межах області. На другому місці ті, хто має реєстрацію місця проживання в Донецьку, але проголосувати хоче в Києві, – таких 10 810 виборців. На третьому місці Дніпропетровська область. Там 9938 людей змінили місце голосування в межах своєї ж області”, – зазначила вона у себе на сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що вибори президента України пройдуть уже цієї неділі, 31 березня. Згідно з останніми опитуваннями, 84% українців збираються брати участь у виборах. Офіс Уповноваженої Верховної Ради з прав людини вже почав збирати факти порушення виборчих прав українців. Кожен з тих, хто зіткнувся з порушеннями, може розповісти про це за номером телефону гарячої лінії Уповноваженого 0 800 50 17 20, за допомогою електронного звернення, розміщеного на офіційному сайті www.ombudsman.gov.ua, безпосередньо до громадської приймальні Уповноваженого (м. Київ, вул. Інститутська, 21/8) або до представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у відповідному регіоні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: