Понад дві тисячі кримчан призвуть до російської армії цього року – окупаційна влада

Дата: 04 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Російська влада окупованого Криму має намір призвати 2300 кримчан до російської армії 2018 року.

Про це повідомляє сайт російського уряду Криму з посиланням на віце-прем’єра півострова Ігоря Михайличенка.

 Він зазначив, що Крим “став четвертим серед 15 суб’єктів російського Південного військового округу за чисельністю завдань на призов громадян до лав Збройних сил Росії”.

“У зв’язку з цим не можна допустити ухвалення необґрунтованих рішень із боку призовних комісій міст і районів республіки. Також неприпустиме порушення прав громадян і помилок при проведенні їхнього медичного огляду з придатності до військової служби”, – цитує Михайличенка прес-служба уряду Криму.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів півострова звертатися телефоном або електронною поштою в разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.

Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні повідомляла, що 2017 року на військову службу до збройних сил Росії призвали не менш ніж 4800 жителів Криму. Організація зазначає, що за ухилення від служби кримчанам виносять судові вироки.

За даними Кримської правозахисної групи, за три роки до російської армії призвали близько 10 тисяч кримчан, половину з них – у 2017 році. Як зазначають правозахисники, зобов’язання кримчан служити в армії є наслідком нав’язаного громадянства, яке порушує ст. 8 Європейської конвенції.

Нова резолюція про стан дотримання прав людини в Криму, яку ухвалила Генасамблея ООН у грудні, серед іншого вказує не лише на незаконність самого такого призову до армії, але й на незаконність пропаганди добровільного зголошення на службу в армії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: