Порошенко передав віце-президенту США звернення від Євромайдану SOS щодо заручників Росії

Дата: 22 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Під час офіційного візиту до США президент України Петро Порошенко окремо зустрівся із віце-президентом США Майклом Пенсом, який буде вести українське досьє. Під час зустрічі Порошенко  передав звернення волонтерів Євромайдану SOS та рідних незаконно ув’язнених українців в Росії, окупованому Криму та на Донбасі.

Про це повідомляє правозахисниця, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

“США є гарантом Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року, який накладає на країни-підписанти додаткові обов’язки в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії. Ці люди стали прямими жертвами збройної агресії Росії. Єдиний шанс повернути їх додому та зупинити зростання політичних репресій – це посилити міжнародний тиск на Росію, яка демонстративно нехтує принципами міжнародного права”, – пише Матвійчук на своїй сторінці у Фейсбук.

За її словами. Автори звернення, просять США підняти питання перед вищим керівництвом Російської Федерації щодо звільнення щонайменше 44-х людей, які за політичними мотивами опинилися за гратами в Росії та окупованому Криму, а також щонайменше 128 людей, які утримуються в полоні на окупованій території Донбасу.

“Поки маємо такий проміжний результат. “Ми отримали запевнення в тих зусиллях, які докладе Адміністрація США в допомозі українцям повернути наших хлопців і дівчат додому”, – наголосив президент України”, – додає Матвійчук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: