Юристи через суд вимагають створити Інформбюро для мешканців окупованих територій

Дата: 21 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Юристи подали до суду через те, що Кабінет Міністрів не створив Інформаційне бюро для захисту прав громадян на окупованих територіях та в зоні бойових дій.

Про це йдеться на офіційному сайті Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ).

Правозахисники зазначають, що Україна, як підписант Женевської конвенції № 4, серед інших зобов’язань має зобов’язання створити Інформаційне бюро, де буде зібрано інформацію про всіх громадян, що перебувають на окупованій території чи на території, де проводяться військові дії. Ця інформація потрібна, щоб на державному рівні зробити все можливе для їхнього захисту (звернення до міжнародних організацій, написання нот протесту).

Але виявилося, що зокрема в Мін’юсті не знають про таке зобов’язання. 

На запит щодо того, чи створене таке бюро, хто є його керівником і де воно знаходиться, у міністерстві надали відповідь, яка свідчить про те, що посадовці не розуміють, про що йдеться, але при цьому ухиляються від виконання своїх обов’язків і тягнуть час: “… у період з 27.03.2014 по 27.05.2015 зареєстровано 50 інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності. Засновники зазначених інформаційних агентств не вказували у заявах про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності відомості, які б дозволили реєструючому органу ототожнити інформаційне агентство з передбаченим Женевською Конвенцією “офіційним Інформаційним бюро”

Така відповідь стала підставою для судового позову проти Кабінету Міністрів України.

Адвокат Олександр Заруцький, що є позивачем у справі, зазначив, що Бюро має допомагати при втраті контактів родичів чи близьких, що опинились на різних територіях в ході конфлікту: “З огляду на відповідні події в Україні, а також беручи постанову “Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків” від 21 квітня 2015 року, створення згаданого вище Бюро є нагальною потребою та обов’язком, що носить вже не теоретичний, а явно практичний характер”.

В першому ж засіданні Окружний суд Києва відклав справу на невизначений термін. УГСПЛ планує інформувати про подальший розвиток подій.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська у квітні зверталася до СБУ з приводу захисту персональних даних – вона просила повідомити, на якій підставі в інтернеті опинилися персональні дані осіб, що отримали перепустки до зони АТО.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: