Представництво ЄС в Україні побачило вплив бізнесу та політиків на висвітлення виборів у медіа

Дата: 25 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Тісно пов’язані бізнесові та політичні інтереси диктували висвітлення позачергових парламентських виборів в українських медіа.

Таких висновків дійшла місія ОБСЄ/ БДІПЛ, що спостерігала за перебігом виборів. 

Експерти зазначили, що на парламентських виборах засадничих прав і свобод загалом було дотримано.

“Кампанія була конкурентною, а організація виборів належною та ефективною. Однак Місія повідомляє про випадки купівлі голосів, а також тісно пов’язані бізнесові та політичні інтереси, які диктують висвітлення виборів у медіа. Також Місія повідомляє про інші неправомірні дії, зокрема в мажоритарних округах. Важливо, щоб українська влада виправила виявлені недоліки напередодні встановленого виборчого циклу, включно з місцевими виборами у 2020 році, ґрунтуючись на рекомендаціях ОБСЄ / БДІПЛ”, – наголосили в представництві. 

У повідомленні представництво ЄС також зазначило, що сподівається на тісну співпрацю з новим урядом України, зокрема в питанні реформ, що сприяють верховенству права, боротьбі проти корупції, енергетичній та макроекономічній стабільності.

Як відомо, 21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. За даними ЦВК, явка на них становила 49,84%. У день голосування правоохоронці зареєстрували понад 2 тисячі повідомлень, пов’язаних з виборами. Правоохоронці реєстрували на дільницях так званих “гастролерів”, а на Львівщині одна з виборчинь намагалася з’їсти бюлетень. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: