“Самопоміч” отримає додаткові 20 мільйонів гривень за дотримання ґендерної квоти

Дата: 17 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

“Самопоміч” отримає додаткові 20 мільйонів гривень за дотримання ґендерної квоти. Таке рішення нещодавно прийняло Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

8 жовтня 2015 року норму про “ґендерну квоту” вперше включено до виборчого законодавства України.

Якщо партії за результатами виборів мають у своєму складі не більше дві третини однієї статті, їм належить додаткове фінансування у розмірі 10% щорічного обсягу державного фінансування статутної діяльності політичних партій, яка розподіляється порівну між політичними партіями (відповідно до Закону України “Про політичні партії”, ст. 175).

Ще кілька тижнів тому навколо партії “Самопоміч” та отримання коштів почали розгортатися спекуляції після того, як Оксана Сироїд була обрана заступником голови Верховної Ради і стала позафракційною (за законом “Про Регламент Верховної Ради України”).

А ще троє жінок-народних депутатів – Ганна Гопко, Ірина Суслова та Вікторія Пташник – були виключені з фракції (разом з трьома іншими депутатами-чоловіками) через неврахування позиції фракції під час голосувань з питань спеціального статусу Донбасу та інших питань.

Наразі до “Самопомочі” входить 26 народних депутатів, 8 з яких (майже 31%) є жінками.

Виключена з фракції народний депутат Ірина Суслова розглядає важливість своєчасного фінансування партії “Самопоміч” відповідно до законодавства. Про це інформує кореспондентка Центру інформації про права людини.

Фінансувати додатково партію, у складі якої не менше однієї третини жінок, за словами Ірини Суслової, це “радикальні зміни в режимі політичного фінансового регулювання України, відповідно до міжнародних стандартів і кращих практик”.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ – Гроші партій. Ґендерна квота депутатів

Також Ірина Суслова наголосила, що зволікання з прийняттям рішення додаткового фінансування “може стати причиною зменшення активності партій у висуванні жінок  та створенні  можливостей  жінкам бути обраними”. 

“У багатьох країнах світу використовуються заходи фінансового заохочення партій за дотримання принципів ґендерної рівності і розширення жіночої політичної участі. Зокрема, у Хорватії, Чилі… Це стимулює партії до висування жінок-кандидатів, які мають шанси на перемогу, а також до підтримки їхніх виборчих кампаній.

Таким чином, надання додаткового фінансування партії “Самопоміч”сприятиме системній, цілеспрямованій діяльності всіх політичних партій з посилення участі жінок у політиці, що, безперечно, стане вагомим внеском в  утвердження політики рівності в Україні”, – підкреслила Ірина Суслова.

Фото УНІАН

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: