Справу проти акордеоніста Завадського сфабриковано – правозахисники

Дата: 28 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Справу порушено на підставі неіснуючої заяви, а звинувачення базуються на постановочному відео.

Як повідомляє сайт Харківської правозахисної групи, колеги акордеоніста, заслуженого артиста України, лауреата багатьох міжнародних премій Ігоря Завадського вважають, що його посадили до в’язниці завдяки зусиллям впливових конкурентів. На думку правозахисників, справу проти музиканта сфабриковано.

Ігор Завадський вже понад 3 роки перебуває у СІЗО за звинуваченням у розбещенні неповнолітніх. Влітку 2014 року суд першої інстанції засудив його до 13 років, а його адміністратора Андрія Бригіду – до семи.

Я-то тут за свій успіх опинився, а Андрій – лише за свої відданість, порядність та чесність“, – цитують правозахисники слова Ігоря Завадського

Це одна з цитат з книги “Тюремні щоденники”, виданої нещодавно видавництвом “Права людини”. Ці щоденники ув’язнений вів 3,5 роки.

Захищати Завадського в апеляційному суді взявся директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров. Правозахисники твердять, що досудове слідство побудоване на купі кричущих порушень, тому рішення суду першої інстанції не можна вважати законним.

Ця справа мені дуже сильно нагадує політичні процеси проти правозахисників, які я спостерігав у 70-80-ті роки. Таке ж повне ігнорування фактів і закону, такі ж фальсифікації. Більш того – тоді проти дисидентів фабрикували такі самі кримінальні справи. Тому ця справа є тестом, лакмусовим папірцем для українського правосуддя“, – зауважує Євген Захаров.

Ігоря та Андрія заарештували 23 березня 2012 року на основі заяви про злочин, а згодом з’ясувалося, що заява є підробкою, її ніхто не писав.

Оперативно-розшукові заходи проводилися – а як з’ясувалося, за Завадським стежили півроку – без рішення суду і навіть без погодження з прокурором“, – говорять правозахисники.

Євген Захаров розповідає: “Коли їх затримали, провели так званий обшук, а насправді просто розкурочили квартиру, забравши звідти одну з трьох золотих лір… Залишили собі ключі, і півроку квартира була в повному їхньому розпорядженні. Мабуть, тоді і було знято те постановочне відео, яке потім показували всюди в порушення закону“.

Вже у СІЗО на Завадського чинили тиск: він згадує у своїх записках, що з ним у камері був стукач, який мав записуючий пристрій. Він всіляко провокував Завадського на те, щоб той виголосив фразу, що він нібито хоче замовити вбивство музиканта Яна Табачника. Євген Захаров говорить, що чув цю інформацію і від МВС, і у записках Завадського вона підтверджується. Також Завадського катували у СІЗО, змушуючи визнати свою провину. Згодом вже колишні адвокати спонукали його до того, щоб частково визнати себе винним під час судового розгляду. Але попри можливість вийти на волю, музикант відмовився від такої пропозиції та змінив адвоката.

У Завадського почалися проблеми зі здоров’ям, в нього погіршується зір. Також через те, що він вже три роки не грав на інструменті, втрачено техніку гри.

Правозахисники вже готують низку позовів до Європейського суду з прав людини, але на даному етапі ще сподіваються на справедливий розгляд у апеляційному суді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: