Кого вітати на день захисника: в Україні вже 12 тисяч ветеранок АТО та ООС

Дата: 07 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Серед 350 тисяч ветеранів АТО в Україні налічується понад 12 тисяч жінок, які є учасницями бойових дій. 

Про це під час презентації попередніх результатів соцдослідження “Невидимий батальйон 2.0″: повернення ветеранок до мирного життя” 6 грудня розповіла дослідниця Анна Квіт, повідомляє “Укрінформ”.

“За даними Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, станом на 1 серпня 2018 року в нас є приблизно 350 тисяч ветеранів АТО, жінки з них становлять 12 тисяч. Це ті, які мають статус учасниць бойових дій. Відсотково це 3,5%. Серед тих учасників бойових дій, які мають інвалідність унаслідок бойових дій, загалом 3400 осіб, жінок – 33, тобто 1%. Найбільший відсоток жінок УБД в Нацполіції, СБУ, ДСНС, Службі зовнішньої розвідки. За чисельністю найбільше жінок-УБД саме в Міністерстві оборони України – 8027 (3,4%)”, – розповіла Квіт.

Аналізуючи статистику за регіонами, вона зазначила, що найбільше жінок-УБД зареєстровано на Донеччині (2280, або 15,8%), Луганщині (1378, або 14,0%), Дніпропетровщині (830, або 2,9%), Харківщині (571, або 3,7%), Житомирщині (652, або 3,8%), Львівщині (608, або 2,7%), м. Києві (525, або 2,9%) та Київській області (500 або 2,9%). Найбільше ветеранок, які отримали інвалідність унаслідок війни, зафіксовано у Волинській (11, або 2,9%), Дніпропетровській  (8, або 2,0%) та Житомирській (5, або 1,6%) областях.

Опитування здійснювалося протягом липня-листопада 2018 року та мало на меті з’ясувати особливості становища жінок в Україні, які брали участь в АТО та ООС. Під час опитування виявлялися як успіхи, так і проблеми реінтеграції жінок до мирного життя.

До позитивних ознак дослідниці віднесли наявність в Україні системи реінтеграції ветеранів та ветеранок до цивільного життя, яка передбачає широкий спектр медичних послуг, психологічну реабілітацію, соціальні пільги та гарантії. Крім того, українське суспільство підтримує ідеї залучення жінок до збройних сил на рівні із чоловіками. Серед негативних назвали важкодоступність послуг реінтеграції (труднощі в оформленні статусу УБД, надмірний бюрократизм, корупція), труднощі в спілкуванні ветеранок із цивільними людьми, упереджене ставлення до них з боку працівників медичних і соціальних служб тощо.

Сьогодні в Україні передбачено 21 пільгу для учасників бойових дій, серед яких безкоштовний проїзд, виділення землі різного цільового призначення, забезпечення житлом, знижка на сплату комунальних послуг, забезпечення безоплатними лікарськими засобами. Водночас соціальний захист ветеранок часто супроводжується проблемами, серед яких труднощі з оформленням УБД, недостатня якість медичних послуг і психологічної реабілітації та відсутність перехідних програм з військового до цивільного життя в законодавстві, зазначають автори дослідження.

Нагадаємо, 12 жовтня президент Петро Порошенко підписав закон, який гарантує забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: