Суд визнав незаконними обшуки без понятих у камерах засуджених

Дата: 26 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Ізяславський районний суд визнав незаконним обшук у камері засудженого Замкової колонії №58, у якій нібито знайшли алкоголь, оскільки він відбувався без понятих та подальшої експертизи.

Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як зазначається в реєстрі, під час обшуку серед особистих речей засудженого, перебіг проведення якого він не міг контролювати, виявили літрову пластикову пляшку з рідиною прозорого кольору. За це ув’язненого покарали утриманням у карцері протягом 13 діб.

Водночас, йдеться в документі, підстав вважати пляшку з рідиною, яку ідентифікували як самогон, такою, що належить до заборонених предметів, немає. Колонія повинна була в установленому порядку довести, що вилучена речовина є спиртовмісною. Однак, “на думку суду, немає підстав вважати, що проводилося відповідне лабораторне чи інше дослідження” вилученої речовини. Окрім того, під час її вилучення були відсутні поняті.

Таким чином, суд визнав неповним проведене службове розслідування і відсутність законних підстав поміщення до карцеру. Як зазначає юрист Вадим Човган, це рішення є знаковим для української пенітенціарної системи.

“Чим це рішення показове? Тим, що на сьогодні практично всі обшуки і покарання за їхніми наслідками відбуваються без експертиз та понятих. Тому цей прецедент унікальний, бо застосовує мінімальні процесуальні гарантії прав під час обшуків у тюрмі”, – написав він у Facebook.

Нагадаємо, на початку року в Замковій колонії засуджені протестували проти умов утримання. Частина з них голодувала, а частина вдалася до самоушкоджень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: