У 2018 році іранська влада арештувала 7 тисяч інакодумців – Amnesty International

Дата: 25 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Протягом 2018 року влада Ірану заарештувала 7 тисяч протестувальників, студентів, адвокатів, журналістів, діячів профспілок та активістів за права жінок та чисте довкілля. 

Про це повідомляє BBC News із посиланням на дані Amnesty International. 

Правозахисна організація вказала, що людей заарештували в межах “ганебної кампанії репресій”

Повідомляється, що сотні людей засудили до тюремних термінів або шмагання батогом. Щонайменше 26 протестувальників убили, а дев’ять померли в ув’язненні. 

BBC News повідомляє, що в Ірані посилюється економічна криза внаслідок накладених США нових санкцій. Неправильне управління, бідність, корупція, брак політичних та соціальних свобод спровокували страйки та протести в країні, у яких громадяни вимагають кращих умов праці, вищих заробітних плат і прав.  

“Від учителів, яким не платили заробітної плати, до працівників, які намагаються прогодувати свої родини, – усі вони насмілилися вимагати дотримання своїх прав в Ірані і заплатили високу ціну”, – каже Філіп Лютер, директор програми Amnesty International з питань Близького Сходу та Північної Африки.

За даними правозахисної організації, протягом 2018 року щонайменше 112 жінок арештували та лишили у в’язницях за те, що вони без хусток у публічних місцях протестували проти примусового носіння хіджабу.  

Висунувши звинувачення в загрозі національній безпеці, іранська влада заарештувала відому правозахисницю Насріну Сотодех, яка захищала протестувальників. У середу, 23 січня, на шість років ув’язнили її чоловіка, Резу Хандана, який організував кампанію за звільнення своєї дружини. 

Окрім цього, правозахисники повідомляють про затримання минулого року 63 екологічних дослідників. 

Amnesty International вказує, що іранські правоохоронці бездоказово звинуватили їх у збиранні секретної інформації про стратегічні зони Ірану під приводом екологічних і наукових проектів. 

П’ятьох активістів – Морада Тахбаза, Нілуфара Баяні, Хоумана Джокара, Сепідеха Кашані та Тахера Гадріана – звинуватили “в земляній корупції”, що є тяжким злочином у країні. 

Повідомляється про арешт 467 людей, зокрема 23 вчителів, водіїв вантажівок і працівників фабрик. Десятки громадян засудили до тюремний термінів, 38 людей – до шмагання батогом.  

Також тюремні строки отримали понад 200 суфітів та дервішів Гонабаді. Ці засуджені брали участь у мирних протестах, які в лютому 2018 року іранським спецслужбам вдалося придушити. 

Правозахисна організація повідомляє про страту в липні Мохаммада Саласа. Чоловіка звинуватили в тому, що він автобусом переїхав трьох поліцейських. Amnesty International нарікає, що суд не заслухав свідків, які вказували на алібі Мохаммада Саласа. 

Водночас минулого року іранська влада засудила 20 журналістів до ув’язення або шмагання після, як зазначає правозахисна організація, несправедливих судів. Так, до прикладу, журналіста Мохаммада Хосейна Содагара відшмагали 74 рази через “поширення брехні”.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: