В Ірані вчителя засудили до ув’язнення та побиття батогом за профспілкову діяльність

Дата: 05 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

В Ірані до десяти з половиною років ув’язнення та побиття батогом засудили вчителя Мохаммеда Хабібі за діяльність у профспілці.

Про це повідомляє LabourStart.

Хабібі є членом Професійної асоціації вчителів у Тегерані. Чоловіка затримали ще в травні цього року під час мирної акції.

“Родичі, які відвідували його у в’язниці, повідомили про жорстоке поводження і нестерпно суворі умови утримання. Але державні органи продовжують відмовляти йому в невідкладній медичній допомозі”, – зазначають правозахисники.

У серпні Ісламський революційний суд засудив чоловіка до тюремного ув’язнення, заборони провадити громадську і політичну діяльність протягом двох років, заборони на виїзд за кордон на два роки та 74 ударів батогом.

Одразу після оголошення вироку правозахисники з інтернаціоналу освіти Education International та організацією LabourStart розпочали кампанію за звільнення Мохаммеда. Ви можете підписати звернення до влади Ірану за посиланням.

Нещодавно світова кампанія підтримки допомогла 19-річній Ноурі Хуссейн із Судану, яку ще підлітком насильно намагався видати заміж її батько. У першу шлюбну ніч дівчина відмовилась займатися сексом зі своїм чоловіком, а тому він вирішив зґвалтували її. У цьому йому допомогли родичі, які тримали Ноуру та не давали втекти. Через декілька днів чоловік зґвалтував жінку ще раз, а тому вона вирішила вбити його. Одразу після інциденту родичі дівчини відвели її в поліцейський відділок, де правоохоронці затримали Ноуру. Пізніше суд Судану визнав її винною та засудив до смертної кари.

На підтримку дівчини виступили тисячі людей з усього світу

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: