У Криму підприємства та держустанови вимагали від громадян звітувати про явку на “вибори”

Дата: 19 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Підконтрольна Росії влада Криму встановила для міст і районів плани щодо явки виборців на “виборах” президента сусідньої Росії. Окрім того, низка установ вимагала від громадян звітувати про явку.

Про це заявляють правозахисники.

Як повідомив Крим.Реалії координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров, кожен район і місто республіканського значення в Криму отримав норму щодо явки виборців.

“У районах, де в основному слов’янське населення, план явки встановлено в районі 90 відсотків; де високий відсоток кримськотатарського населення, там – 80 відсотків. Наприклад, Білогірському району доведений план у 80 відсотків. З огляду на, що тут проживає майже 40 відсотків кримських татар, які не ходять голосувати, цей план місцева влада здатна виконати тільки за рахунок адмінтиску й голосуючих з регіонів сусідньої Росії, приписаних до виборчих дільниць в районі, що все одно навряд чи забезпечить необхідний відсоток”, – розповів правозахисник.

На кількох підприємствах Керчі керівників зобов’язали забезпечити явку своїх підлеглих на “виборах” президента Росії, повідомляє Кримська правозахисна група, з метою безпеки не вказуючи дані своїх джерел, які проживають на окупованій території.

“Керівників як мінімум двох великих підприємств Керчі, в яких працює понад 100 співробітників, зобов’язали забезпечити явку своїх підлеглих на вибори (без вказівки за кого голосувати). Керівники цих підприємств отримали усні розпорядження від адміністрації міста про проведення такого контролю”, –повідомило одне з джерел.

Ще одні джерело, яке працює в третьому, бюджетному, підприємстві міста підтвердило, що співробітникам цього підприємства веліли видзвонююти керівнику після того, як вони проголосують на своїх виборчих дільницях. Також від іншого кримчанина Кримській правозахисній групі стало відомо, що керівництво “Чорноморнафтогазу” погрожує своїм співробітникам звільненням у разі неявки на виборчі дільниці.

Крім того, як мінімум у чотирьох школах Керчі і в двох школах Сімферополя на батьківських зборах розповідали батькам про необхідність іти на вибори і “виконувати свій громадянський обов’язок”. Про це повідомили батьки учнів цих шкіл. Батькам сімферопольської школи запропонували відзвітувати по Вайберу про участь у виборах: вказати своє прізвище, виборчу дільницю і час голосування.

Директор однієї з феодосійських шкіл дав розпорядження вчителям, щоб вони попередили батьків про те, що треба обов’язково йти голосувати. Аналогічну “роз’яснювальну роботу” з батьками з приводу обов’язкової участі у виборах 18 березня доручили проводити вчителям в Кіровському районі Криму”, – повідомляють джерела Кримської правозахисної групи в цих містах.

У Джанкої вчителів молодших класів однієї зі шкіл під підпис зобов’язали з’явитися на виборчі дільниці під загрозою звільнення, повідомило джерело в цій школі. В одному з кримських університетів старшинам і старостам груп веліли перевіряти явку за виборчими списками. У цьому ж інституті на батьківських зборах викладачі закликали батьків йти голосувати, повідомило джерело в цьому вищому навчальному закладі.

Кримська правозахисна група раніше фіксувала факти тиску на кримчан. Зокрема, керівництво підприємств погрожувало звільненням співробітникам-кримським татарам, якщо вони не підуть голосувати на вибори.

У Росії 18 березня відбулися вибори президента. Голосування організовано також в окупованому Криму. Офіційний Київ, а також низка міжнародних організацій і багато країн світу не визнають виборів на півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: