У Омбудсмана відреагували на рейди військкоматів у київських хостелах

Дата: 14 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Представники Уповноваженого Верховної ради з прав людини звернулися до Нацполіції та Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ через порушення прав призовників.

Про це повідомила прес-служба Обмудсмана.

Представники Офісу приїхали до Київського об’єднаного збірного пункту Міноборони, куди після рейду та примусового проходження медичної комісії відправили 8 чоловіків.

“Їм повідомили, що після проходження медичного огляду вони можуть бути вільні. Однак, за повідомленням призовників, їх ввели в оману, оскільки до 15.00 8 травня вони перебували під постійним наглядом військовослужбовця комісаріату, не мали змоги вільно залишити приміщення та придбати собі їжу. За отриманою під час перевірки інформацією, з 8 по 9 травня призовники не були забезпечені предметами особистої гігієни”, – розповіли про деталі затримання на сайті Омбудсмана.

При цьому в Офісі Уповноваженого заявили, що чоловіків не годували до вечора 9 травня, а також забороняли виходити за межі пункту.

Зараз Омбудсман звернулась до Головного управління Національної поліції в Києві та начальника Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ, щоб перевірити факти можливих порушень прав людини, які стосуються незаконного вилучення паспортів, незабезпечення громадян харчуванням та предметами індивідуального користування особистої гігієни.

Нагадаємо, що Центр інформації про права людини докладно писав про ситуацію навколо спільних рейдів правоохоронців та робітників військкоматів у Києві. Юрист та експерт Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін тоді дав декілька порад для тих, хто зіткнувся з подібною проблемою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: