У річницю вбивства Бабурової та Маркелова в Києві пройшов мітинг проти фашизму та ксенофобії

Дата: 19 Січня 2017
A+ A- Підписатися

У Києві на Михайлівській площі відбувся мітинг проти ультраправого насильства і ксенофобії, який правозахисники та соціальні активісти щороку проводять в пам’ять про вбитих 19 січня 2009 року у Москві правозахисника Станіслава Маркелова та журналістку Анастасію Бабурову.

Як повідомляє УНН, активісти скандували “Стас і Настя померли за правду”, “Менше страху – більше свободи” та висловили свій протест проти загрози безпеці людей під час виконання своєї роботи.

“Це акція, яка хоче сказати “ні” загрозі безпеки людей. Життя – це найбільша людська цінність. Ми не можемо дозволяти, щоб фашизм повторився”, – зазначив активіст Олександр.

Нагадаємо, адвокат Станіслав Маркелов і журналістка “Нової газети” Анастасія Бабурова були застрелені вдень 19 січня 2009 року на вулиці Пречистенка в центрі Москви, коли поверталися з прес-конференції.

Адвокат Станіслав Маркелов вів справи, пов’язані з порушенням прав людини співробітниками силових структур в Чечні, а також захищав антифашистів. Журналістка Анастасія Бабурова займалася неформальними молодіжними рухами, в тому числі неонацистськими.

Ця подія послужила каталізатором консолідації антифашистського руху на всьому пострадянському просторі.

19 січня стало днем пам’яті жертв політичного насильства, вчиненого з мотивів національної нетерпимості та ідеологічної ворожнечі. Щорічно в цей день та напередодні правозахисники, активісти, анархісти і просто люди, які виступають проти фашизму, проводять акції. Акції проходять  у багатьох містах Росії та світу. Їхнє гасло “Пам’ятати – значить боротися! Небезпека фашизму нікуди не поділася!”. Організатори нагадують, що покарання вбивць Маркелова і Бабурової не вирішило проблеми.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: