У Сімферополі студентів примушують ставати спостерігачами на російських виборах

Дата: 19 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Студентів “Кримського федерального університету” масово змушують ставати громадськими спостерігачами на виборах президента Росії, які  Кремль планує провести в окупованому Криму.

Про це розповів активіст Олексій Єфремов, повідомляє Крим.Реалії.

“Надходить інформація, що студентів КФУ змушують йти на вибори спостерігачами. Нібито масштабно збирають студентів, щоб вони були спостерігачами на виборах. І якби ж то добровільно, але ні, встановили квоти по структурах, всього КФУ має дати кілька тисяч чоловік. Студенти розповідають, що ця робота ведеться через старост. Спостерігачі отримають посвідчення й грамоту, що буде в пріоритеті на підвищену стипендію, тобто, по суті, заманюють можливістю отримати підвищену стипендію”, – зазначив він.

Роботу з формування корпусу громадських спостерігачів на півострові проводить російська Громадська палата Криму.

Як повідомляється, вже підписано угоду про взаємодію Громадської палати Криму з понад 20 вузами й некомерційними громадськими організаціями, що займаються підбором кандидатів до громадських спостерігачів.

У грудні 2017 року були схвалені поправки до російського закону про вибори президента Росії, згідно з якими в Громадської палати Росії з’явилися повноваження з формування корпусу громадських спостерігачів, які здійснюють контроль виборчого процесу.

Вибори президента Росії призначені на 18 березня 2018 року – річницю російської окупації Криму. Відповідний закон, що передбачає перенесення дати виборів, схвалили Державна дума й Рада Федерації Росії, його підписав російський президент Володимир Путін.

Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: