У Зеленського хочуть ратифікувати Римський статут

Дата: 16 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Заступник голови Офісу президента Володимира Зеленського Руслан Рябошапка заявив про можливу ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Про це він написав у фейсбуці. 

За його словами, ратифікація статуту – одне з пріоритетних питань. 

“Тимчасово окупована територія Донбасу та Криму – це не просто земля, яку нам потрібно повернути. Це українці, що на ній проживають, з якими нам потрібно налагодити спільне життя після наразі п’яти років розриву, 1,4 мільйона внутрішньо переміщених осіб, багато хто з яких, цілком ймовірно, вирішить повернутися до своїх часто пошкоджених домівок, і ще багато проблем, пов’язаних з тимчасовою окупацією нашої землі. Щоб уникнути хаосу, ми маємо врегулювати процеси повернення до нормального життя”, – написав він.

Також Рябошапка розповів, що провів нараду, на якій обговорювалося розроблення правових основ повернення окупованих частин Донецької та Луганської областей і Криму та підготовка концепції перехідного правосуддя, імплементування норм і принципів міжнародного гуманітарного і кримінального права. За його словами, до 2020 року має бути напрацьовано перший пакет ініціатив президента з реінтеграції Донбасу.

Як відомо, Римський статут Міжнародного кримінального суду – це установчий договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд, розташований у Гаазі, який має компетенцію переслідування та притягнення до відповідальності винних у скоєнні геноцидів, злочинів проти людяності, воєнних злочинів та злочинів агресії.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав, чому парламенту слід якнайшвидше ратифікувати статут

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: