В евакуйованих дитячих закладах не вистачає базових речей

Дата: 15 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Школярі-переселенці у 2014 році не мали змоги комфортно скласти зовнішнє незалежне оцінювання. В дитячих закладах, евакуйованих до Луганської та Одеської областей, існують проблеми з психологічним супроводом та лікуванням дітей з особливими потребами.

Про це йдеться у огляді Ресурсного центру для вимушених переселенців станом на 1 березня 2015 року.

За даними Міністерства освіти, проблем із влаштуванням дітей-переселенців до шкіл не виникало, але громадські організації, що опікуються проблемами доступу та якості освіти, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб, зазначають, що протягом висвітлюваного періоду (вересень 2014 року – лютий 2015 року) школярі-переселенці та школярі із зони АТО стикнулися із двома проблемами:

– неможливість комфортно скласти ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) 2014 року, оскільки було ухвалене рішення про закриття пунктів складання ЗНО в Донецькій та Луганській областях, а далеко не в усіх інших місцях складання ЗНО були створені для цього відповідні умови. Влітку 2014 року ця проблема стала масовою (до РЦ з цього приводу надійшло 768 запитів);

– подекуди – стиґматизація та дискримінація дітей-переселенців у місцевих школах, негативне сприйняття родин-переселенців у місцевих громадах. Згідно з отриманими даними, явище виходить за межі поодиноких випадків, але у жодному разі на висвітлюваний період не становить основної тенденції.  

Також в огляді зазначено, що протягом вказаного періоду (зокрема, влітку 2014 року) неодноразово повідомляли, що бойовики “ЛНР” та “ДНР” перешкоджають евакуації дитячих закладів з територій самопроголошених республік на безпечні території.

У серпні 2014 року Рада національної безпеки та оборони повідомила, що всі основні дитячі заклади евакуйовано. Частину дітей вивезли до Луганської області у райони, підконтрольні Україні, більшість – до закладів Одеської області.

За даними громадських організацій, які відвідали ці заклади із моніторинговими візитами, у деяких закладах зберігається потреба у базових речах, зокрема – для дітей з особливими потребами (гігієнічні засоби, памперси тощо), недостатнім є психологічний і соціальний супровід, безкоштовне медикаментозне лікування для дітей з інвалідністю“, – йдеться в огляді Ресурсного центру.

Крім того, існують проблеми з переданням особових справ дітей, які перебувають в інтернатних закладах, та проблеми з погашенням заборгованостей перед оздоровчими санаторними закладами.

Нагадаємо, в огляді зазначалося, що в країні не проведено повну інвентаризацію приміщень, які перебувають у державній, відомчій, муніципальній власності та які можна використовувати для тимчасового поселення переселенців – попри те, що громадські активісти заявляли про таку необхідність ще навесні 2014 року.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: