Верховний Суд не дозволив переселенцям з Донбасу голосувати на місцевих виборах

Дата: 22 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Право участі в місцевих виборах є лише у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрацію постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста.

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Позивачка, яка звернулася до суду, просила визнати незаконним рішення про відмову в задоволенні заяви про зміну виборчої адреси у Держреєстрі виборців та зобов’язати його внести нові дані про реєстрацію як внутрішньо переміщеної особи.

Вона звернулася до Держреєстру із заявою про включення її до списку виборців на місцевих виборах і отримала відмову. Обґрунтували її відсутністю документів, що підтверджують її належність до місцевої територіальної громади. При цьому довідка ВПО не була врахована під час розгляду цієї заяви.

“Апеляційний суд, скасувавши рішення суду першої інстанції, ухвалив постанову про відмову в задоволенні позовних вимог”, – повідомила прес-служба.

Верховний Суд погодився з рішенням апеляційного суду з тих підстав, що право голосу на виборах депутатів міськради, виборах міського голови мають громадяни України, які володіють правом голосу відповідно до ст. 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають у межах відповідного виборчого округу.

“Виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, – йдеться в документі.

При цьому зареєстроване місце проживання не повинно бути тимчасовим.

Згідно з роз’ясненням, до територіальної громади належать жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр (ст. 1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Рішення Верховного Суду говорить, що довідка ВПО засвідчує місце проживання лише на певний період, тобто непостійне, і така реєстрація не може слугувати підставою щодо права участі в місцевих виборах на цій території.

Переселенці з Донбасу і Криму кілька років не можуть отримати можливість голосувати на місцевих виборах і на виборах в одномандатних виборчих округах до Верховної Ради. Законопроект “Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб і інших мобільних всередині країни громадян”, що дозволяє переселенцям голосувати, більше року не може потрапити на розгляд у Раду.

Нещодавно стало відомо, що 60% переселенців з Криму та Донбасу не знайомі з процедурою голосування на виборах на новому місці проживання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: