За п’ять років окупації в Криму насильницьки зникли 45 людей

Дата: 25 Червня 2019
A+ A- Підписатися

За час окупації Криму правозахисники зафіксували 45 випадків насильницьких зникнень людей.

Про це в Українському кризовому медіацентрі розповів заступник координаторки ГО “Крим SOS” Денис Савченко.

За його словами, доля 15 осіб з цього списку досі не відома, шістьох людей знайшли мертвими на території Криму, а ще двох – у місцях несвободи. 

“Насильницькі зникнення – це не поодинокі випадки на території Криму, які були зафіксовані нами та нашими колегами на окупованому Російською Федерацією півострові. Жертвами насильницьких зникнень стають особи, які не згодні з російською окупацією та, на думку окупаційної влади, становлять загрозу для російської окупаційної влади в Криму”, – сказав Савченко. 

Окрім насильницьких зникнень у Криму трапляються інші порушення прав людини: затримання, арешти, переслідування політично чи медійно активних кримських татар. Водночас кримських татар, як зауважують активісти, переслідують також для того, щоб відокремити від слов’янської частини населення півострова.

“Росія поширює міф про те, що анексія Криму відбулась абсолютно безкровним шляхом. Насильницькі зникнення людей свідчать про протилежне, про те, що кров проливалася”, – розповіла співзасновниця Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова.

Вплинути на ситуацію з правами людини в Криму можна, за словами правозахисників, зверненнями до Європейського суду з прав людини, Комітету з насильницьких зникнень, Комітету з прав людини ООН, а також до Міжнародного кримінального суду.

Водночас особливої уваги потребують і заходи на національному рівні, а саме звернення української влади до російських правоохоронних органів з вимогою належного розслідування випадків насильницького зникнення людей на окупованих територіях та притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: