“Женевська репетиція”: Мінкультури каже, що до звіту по дискримінації готове

Дата: 27 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська нагадала посадовцям, що дискримінацію доведеться долати, як і виконувати рекомендації Комітету з ліквідації расової дискримінації. В Мінкультури запевнили, що готові звітуватися, а представники Мін’юсту на робочу зустріч не з’явились.

Про це передає кореспондентка Центру інформації про права людини.

11-12 серпня в Женеві Україна звітуватиме перед ООН про те, як виконує отримані рекомендації в рамках 19-21 періодичної доповіді України (CERD/C/UKR/19-21).

Переважно рекомендації стосуються прийняття та впровадження антидискримінаційного законодавства, захисту найбільш вразливих груп населення, зокрема, ромів, біженців, мігрантів та осіб без громадянства, дотримання прав національних меншин, з фокусом на кримських татар, а також дотримання релігійних прав в Україні.

Лутковська нагадала, що в Комітет з ліквідації расової дискримінації правозахисники та громадські організації вже направили свої альтернативні доповіді зі своїми рекомендаціями щодо вирішення існуючих проблем.

“Як правило, у Комітеті дослухаються до рекомендацій правозахисників. Тому здебільшого уже зараз слід починати їх втілювати”, – звернула увагу посадовців омбудсман України Валерія Лутковська.

Присутній представник Міністерства культури не знітився. 

“До звітування перед ООН ми готові. Зокрема, в частині, що стосується релігійних прав і національностей”, – заявив на робочій зустрічі директор Департаменту у справах релігії та національностей Андрій Юраш.

Водночас він наголосив, що чимало існуючих проблем пов’язано саме з некомпетентністю місцевої влади у вирішення дискримінаційних ситуацій і відсутністю координації дій з іншими державними підрозділами. 

До слова, представники Міністерства юстиції проігнорували запрошення Лутковської.

Чимало рекомендацій – як-то прийняття закону із запобігання дискримінації, розробка алгоритму збору даних щодо злочинів на ґрунті ненависті та інші, – “кочують” з року в рік з одних звітів до інших, зауважила голова проекту “Без кордонів/ГО Центр “Соціальна дія” Ірина Федорович.

“Держава частково виконує рекомендації. Наприклад, ми нарешті маєм закон, який покликаний нас захищати від дискримінації. Однак що держава робить для того, щоб користувачі знали про цей закон? Інформаційна робота з боку держави зовсім не ведеться, а мала б…”, – наголосила Федорович.

Серед інших важливих невиконаних вимог – уряд має протидіяти стигматизації та маргіналізації релігійних організацій, створити правові основи для реалізації прав ромів на самоорганізацію, включати представників громад національних меншин до всіх процесів прийняття рішень на місцевому рівні, сприяти працевлаштуванню отримання документів шукачам притулку тощо.

“На Комітеті обов’язково будуть порушуватися релігійні питання, тим більше нині на тлі хресної ходи. Також питання сегрегації ромів – це та проблематика, якою будуть бити не просто сильно, а дуже сильно. За два роки держава не спромоглася вкласти хоча б копійку в реалізацію в Стратегії захисту ромів…”, – прокоментувала Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.

Повний текст альтернативних звітів громадськості можна прочитати на сайті Комітету

“Альтернативні звіти містять дуже конкретний перелік рекомендацій. Для того, щоб Україні не тільки гарно виглядати на міжнародній арені, а й бути країною більш вільною від дискримінації”, – підкреслила старший програмний менеджер ПРООН в Україні Юлія Щербініна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: